Obec Šiba

Adresa:

Obec Šiba
Šiba č. 142
086 22 Kľušov

Email: obecsiba@wmx.sk

Starosta: sibaobec@gmail.com

tel: +421 54 479 12 33

Kalendár triedeného zberu

Základná škola

Prvé informácie o počiatkoch vyučovania pochádzajú z r. 1854 -1856. Z tohto obdobia neexistujú písomné záznamy, o vyučovaní sa dozvedáme z rozprávania občanov. Ďalšie informácie pochádzajú z roku 1923 – 1924. Žiaci sa učili už v školskej drevenej budove a bola len jednotriedka. V škol. roku 1931 -32 sa škola stáva dvojtriedkou. V tomto roku sa žiaci zúčastnili po prvý krát prvého sv. prijímania. V r. 1932 sa stará budova zbúrala a začína sa stavať nová budova, ktorá podnes slúži na vyučovanie žiakov z našej obce.

Riaditeľka:

PaeDr. Andrea Sokolová

Učiteľka:

Mgr. Ivana Černická 

Katechétka:

Mgr. Katarína Zuščíková

Vychovávateľka:

Bc. Daniela Blažejčíková

Upratovačka:

Monika Hanišová 

Fašiangy boli odjakživa symbolom veselosti, zábavy, hodovania, pitia a ich hlavnou myšlienkou bolo oslobodit‘ sa od starostí všedného života. Fašiangové obdobie sa začína už v čase od Troch Kráľov a trvá do Popolcovej stredy. V tomto období sa odohrávalo veľa akcií – svadby, zabíjačky, tanečné zábavy, v domoch sa pieklo mäso, varila huspenina, vyprážali šišky a fánky. Bolo zvykom sa riadne najesť a zabaviť pred obdobím pôstu. Typické boli aj obchôdzky mládeže v maskách. Aj u nás sa v piatok 14. februára tradične konal detský karneval. Znova sa predstavili úžasné masky, ktorým nechýbal skvelý nápad a ešte krajšie prevedenie.

Tradične sa potvrdila vysoká úroveň karnevalu a karnevalových masiek. Veľké poďakovanie patrí pani učiteľkám z materskej a základnej školy za prípravu podujatia, taktiež zamestnancom obce a rodičom za organizáciu a pomoc.

Fotogaléria

9. ročník Tradičného prechodu
Kostol postavený v r.1853
Stavba nového kostola 1986
Výročie futbalu
Deň obce
Oltár zo Šibe, (terajšia Šiba) - Je vystavený v Košickom múzeu
Súčasný kostol

Návštevnosť

TOPlist